fbpx
Zadzwoń: +48 609 661 667 Dostawa gratis od 400zł na terenie Polski

Biżuteria inspirowana naturą - seria Drewno - Pierścionek Liść

Przedstawiamy Państwu nasz oryginalny projekt pierścionka kształcie liścia z dodatkiem malutkiej cyrkonii w pozłacanej kasetce. Pierścionek ten wykonany jest w całości ze srebra próby 925.

Projekt został zainspirowany liściem wierzby. Wierzba to drzewo bardzo często występujące w całej Polsce, najczęściej sadzona na wałach przeciwpowodziowych i brzegach rzek w celu ich zabezpieczenia i umocnienia. Często można ją spotkać przy polskich drogach. Swoją popularność zawdzięcza temu, że najwcześniej wykształca liście na wiosnę i traci je najpóźniej.

Liście wierzby są długie, cienkie o lancetowatym kształcie. Na wierzchołku są zaostrzone, na brzegach piłkowane. Idealnie nadają się do owinięcia palca. Kto jako dziecko nie bawił się tak liściem wierzby? Można było go użyć nawet jako plastra na skaleczenie.  To właśnie zainspirowało ten projekt.

I tak oto powstał „Pierścionek liść”

Pierścionek liść
Pierścionek liść
Pierścionek liść

Od stuleci Gdańsk uznawany jest za zagłębie bursztynnictwa, większość wyrobów z bursztynu pochodzi właśnie stąd.

Co kryje w sobie ta magiczna, pradawna żywica? To lek o wyjątkowej skuteczności, odpromiennik, talizman dodający pewności siebie i podnoszący energię naszego organizmu. O terapeutycznych właściwościach bursztynu można by pisać wiele. Głównym walorem jest jednak jego niezwykłe, unikatowe piękno. Jantar w swoich odmianach posiada fascynującą kolorystykę. Od typowego koloru bursztynowego, po zieleń, ciemny bordo i biel. Nie znajdziesz dwóch takich samych bursztynów! Każdy wyrób z naturalnym bursztynem po prostu zawsze musi się różnić. A jeśli masz szczęście to w bryłce natrafisz na zatopione pradawne formy życia.

Dzięki najnowszym technikom szlifowania bursztynu można z tego pięknego minerału wydobyć cuda.

Od klasycznych wzorów po modernistyczne, geometryczne kształty, które nadają nowy wymiar bursztynowi- nowoczesny i industrialny.

Bursztyn nieodłącznie kojarzy się z Gdańskiem, gdzie znajdziesz go na każdym kroku.

Spacerując ulicami gdańskiej Starówki, ulicą Mariacką, Długim Pobrzeżem czy Długim Targiem, znajdziesz wystawy sklepowe z cudnymi bursztynowymi precjozami, od których nie oderwiesz wzroku.

W zabytkowych wnętrzach Katowni znajdziesz Muzeum Bursztynu, w którym możesz zachwycić się najstarszymi eksponatami wykonanymi z jantaru. Handluje się nim na Jarmarku Świętego Dominika, imprezie, która ma 750-letnią tradycję, a także na współczesnych Targach Bursztynu Amberif, uważanych za jedne z największych na świecie targów bursztynu.

Nasza firma pochodzi z Gdańska, więc oczywistym jest, że bursztyn zajmuje ważną pozycję w naszej ofercie.

Nasza aktualna, ulubiona propozycja dla Ciebie z bursztynem – to pierścionek liść z pięknym z okazałym gdańskim jantarem. Jest to propozycja dla kobiet lubiących połączenie nowoczesności z klasyką. Doskonały kształt liścia idealnie dopasowuje się do palca, dzięki możliwości regulacji, a bursztyn wspaniale mieni się w słonecznych promieniach, przywołując wspomnienia z wakacji.

Pierścionek liść z bursztynem
Pierścionek liść z bursztynem
Pierścionek liść z bursztynem

2 Replies to “Biżuteria inspirowana naturą – seria Drewno – Liść”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Koszyk

Translate »

Zaloguj się

Back to Top